listopadu 15, 2019

Stavitel průmyslových zón Panattoni buduje v areálu bývalých chebských strojíren distribuční centrum pro společnost Real Digital. Německý internetový obchod potvrdil, že jde o jednu z jeho nejvýznamnějších investic. První projekt v novém Panattoni Parku Cheb South reprezentuje v rámci českého trhu největší nájemní transakci 2. čtvrtletí. Budova o rozloze 27 000 m2 bude vynikat různými technologiemi. Výstavba v těchto dnech dospěla do fáze dokončování hrubé stavby.

Společnost Real Digital provozuje jeden z největších internetových obchodů v Německu. Firma má pobočky v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Darmstadtu a Mönchengladbachu. Nabídka zboží zahrnuje přes 15 milionů produktů z více než 5 000 kategorií. Nové distribuční centrum v Panattoni Parku Cheb South bude mít instalováno 600 metrů dopravníkového pásu či třípatrovou skladovací věž tzv. pick-tower, což je patrový regálový systém, který se využívá právě ve velkých distribučních centrech.

„Real Digital si vybral Cheb mimo jiné z toho důvodu, že tu díky revitalizaci brownfieldu nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Společnost má udržitelný rozvoj ve své DNA stejně jako my. Neméně důležitá však byla strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním. Projekt je skutečně vyladěný do detailu, ostatně o jeho podobě jsme s Real Digital vyjednávali rok a půl,říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„V Chebu investujeme už více než pět let a musím říci, že se město a i celý Karlovarský kraj neskutečně posunuly a odráží se to i v zájmu investorů. Vždyť Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Speciálně u tohoto projektu je pak nejdůležitějším faktorem navázání na tradici a přeměna prostoru na nový, moderní, se silným geniem loci, které má jen málo průmyslových areálů v České republice,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.


"Společnost Real Digital je další klíčový nájemcekterého CBRE do Chebu přivádí. Potvrzuje se, že se jedná o jednu z nejatraktivnějších lokalit v blízkosti německé hranice. Navíc se jedná o projekt, který kombinuje veškeré výhody brownfield developmentu. Dojde zde k odstranění staré ekologické zátěže, nový objekt splňuje přísné nároky certifikace BREEAM a to vše při nulovém záboru zemědělské půdy,"
doplňuje Marek Bíza, Associate Director Building Consultancy společnosti CBRE.

„První průmyslová zóna, kterou před čtyřmi lety v Chebu vybudovala Panattoni ve spolupráci s Accolade, k nám přivedla několik významných investorů a vytvořila přes tisíc nových pracovních míst. Jsem rád, že v rámci Karlovarského kraje nabízí právě Cheb nejlepší lokality pro rozvoj moderního průmyslu a logistiky,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

Zpět na domovskou stránku Media Center