listopadu 25, 2021

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem 10 656 metrů čtverečních skladových prostor v P3 Horní Počernice provozovateli supermarketů Billa. Předpokládaný termín zahájení provozu je letos na podzim. Nájemní smlouva je uzavřena na 7 let s možností dalšího prodloužení.


"Pandemie koronaviru ovlivnila široké spektrum oborů, realitní trh nevyjímaje. Logistické nemovitosti zažívají nebývalý boom a kvalitních retailově zaměřených parků je hlavně v okolí velkých měst akutní nedostatek. Máme proto radost, že se nám i díky rychlému jednání společnosti Billa podařilo najít takto rozsáhlé a strategicky umístěné skladové prostory v parku P3 Horní Počernice, kde šlo o poslední volnou jednotku,"
Ivana Watson, realitní konzultantka CBRE pro průmyslový a logistický sektor

a dodává: Tato skladová hala byla poslední volnou jednotkou v parku P3 Horní Počernice dostupnou do konce letošního roku. Prostory jsou ideální jak z hlediska velikosti, tak strategické polohy, což považujeme za dva klíčové aspekty pro rychlé doručování a kvalitní služby zákazníkům. Najít halu s tak rozsáhlou plochou, která by navíc odpovídala všem požadovaným parametrům pro e-shop, se rovná téměř zázraku. Proto jsme velmi rádi, že se nám pro řetězec Billa i díky rychlé reakci z jeho strany podařilo tyto výjimečné prostory získat.“

 

Park P3 Horní Počernice je největší areál svého druhu v Praze. Leží cca 15 minut jízdy od centra metropole v blízkosti dálnice D10 propojující Prahu s Německem. Je také snadno dostupný hromadnou dopravou - stanice metra Černý Most je vzdálena 1,5 km, železniční stanice méně než 1 km a autobusová zastávka se nachází přímo v areálu. Výstavba parku byla zahájena v roce 2006 a v současnosti jej tvoří přes 35 skladových budov.