Historie společnosti


Kořeny společnosti CBRE sahají do San Francisca v roce 1906. Společnost, později známá jako CB Commercial, se ve 40. letech stala jednou z největších komerčních společností poskytující služby realitní kanceláře na západě USA. V šedesátých a sedmdesátých letech se stala akciovou a rozšířila své portfolio realitních služeb a zeměpisné pokrytí. Stala se komplexním poskytovatelem služeb s postupným rozšiřováním na celé území USA.

Další zásadní moment přišel roku 1989. Zaměstnanci a další osoby v roce 1989 odkoupili provozovny společnosti a došlo k založení CB Commercial. V průběhu devadesátých let se společnost CB Commercial rychle rozrůstala a pracovala na uspokojování požadavků klientů. Získala v akvizici přední firmy v oblasti správy investic (Westmark Realty Advisors – nyní CBRE Investment Management, 1995), hypotečního bankovnictví (L.J. Melody & Company, 1996) a firmy spravující nemovitosti a obchodní činnosti firem, stejně jako společnosti orientované na kapitálové trhy a správu investic (Koll Real Estate Services, 1997).

Významné celosvětové expanze dosáhla společnost CB Commercial v roce 1998 zakoupením firmy RECI Limited, mezinárodní odnože firmy Richard Ellis. Ta zahájila působení v roce 1773 v Londýně. Tehdy se společnost přejmenovala na CB Richard Ellis, tedy CBRE.

Krátce poté oznámila firma CBRE akvizici Hillier Parker May & Rowden. Společnosti sídlila v Londýně a byla to jedna z nejlepších firem zaměřených na správu nemovitostí ve Spojeném království. Tímto krokem se CRBE stala první společností v oblasti komerčních nemovitostí poskytující propojené služby napříč předními světovými hlavními městy. Prostřednictvím jedné, společně spravované společnosti.

V roce 2003 společnost CBRE zakoupila firmu Insignia Financial Group a stala se vedoucí firmou v oblasti realitních služeb v New Yorku a v Londýně. V červnu 2004 CBRE úspěšně podala prvotní veřejnou nabídku akcií, začala obchodovat se svými kmenovými akciemi třídy A na New Yorské burze a v roce 2006 byla přidána do indexu S&P 500.

Ke konci roku 2006 zakoupila společnost Trannell Crow Company a stala se tak realitní společností exkluzivního měřítka, rozsahu a nabídky služeb. Vedoucí pozici získala společnost CBRE zejména v oblasti poskytování externích služeb významným nájemníkům, včetně společností, zdravotnických organizací a institucí ve veřejném sektoru. Asociace International Association of Outsourcing Professionals (mezinárodní asociace outsourcingových odborníků) společnost CBRE pravidelně umisťuje na první místo na žebříčku poskytovatelů externích služeb v oblasti nemovitostí.

V roce 2011 se společnost CBRE dostala do vedoucí pozice v další obchodní oblasti díky nákupu většinového podílu podniku spravujícího investiční a realitní investice, v nizozemské společnost ING Group, N.V. Touto akvizicí vznikl podnik se spravovanými investičními aktivy v hodnotě 90 miliard amerických dolarů. Společnost se téhož roku také přejmenovala na CBRE Group Inc., aby lépe sladila svou identitu se špičkovou značkou.

V roce 2013 CBRE významně vylepšila svou evropskou platformu pro poskytování externích služeb zakoupením společnosti Norland Managed Services Ltd, vedoucího poskytovatele služeb stavebního technického inženýrství ve Velké Británii a Irsku.

V roce 2015 se společnost CBRE umístila na druhém místě (z 500 společností) v oblasti finančního růstu a výkonu na žebříčku společnosti Barron's. Navíc CBRE zakoupila od společnosti Johnson Controls společnost Global Workplace Solutions (GWS). GWS je špičkovým poskytovatelem integrovaných řešeních správy komerčních nemovitostí v celosvětovém měřítku. Celkové tržby poprvé překročily 10 miliard USD.

V roce 2016 se společnost CRBE umístila na 15. místě v kategorii „Nejlepší zaměstnavatel“ žebříčku Forbes. Počtvrté na prvním místě žebříčku časopisu Fortune v kategorii „Nejobdivovanějších společností“ v oblasti služeb realitních kanceláří.

Významná data společnosti

 • 1773 – Williams Ellis začíná podnikat v Londýně jako „obchodník a odhadce“. O několik let později zaměstnává svého synovce, Richarda Elllise, jako svého učně. Rodina Ellisova firmu řídila a rozšiřovala až do roku 1938.
 • 1906 – Ve Spojených státech (San Franscisco, Kalifornie), založil Colbert Coldwell firmu Tucker, Lynch & Coldwell.
 • 1995 – Zakoupení firmy Westmark Realty Advisors. CBRE rozšiřuje působnost na správu investic jako CBRE Investors.
 • 1996 – Zakoupení firmy LJ Melody & Co. Stává se významnou firmou zaměřenou na poskytování a správu komerčních hypoték v USA. Nyní je známá pod názvem CBRE Melody.
 • 1997 – Zakoupení firmy Koll Real Estate Services. Stává se přední společností zaměřenou na správu a údržbu nemovitostí a zařízení.
 • 1998 – Zakoupení části firmy Richard Ellis, jež působila mimo Velkou Británii. Jméno společnosti změněno na CB Richard Ellis. Společnost působí v 29 zemích. Zakoupení firmy Hillier Parker ve Spojeném království.
 • 1999 – Společnost CBRE působí na více než 250 místních trzích. Uzavřela partnerství s firmou Ikoma a zahájila tak působení v Japonsku.
 • 2001 – Vedení firmu odkupuje a tím se převádí do soukromého vlastnictví.
 • 2003 – Zakoupení firmy Insignia. Stává se předním poskytovatelem realitních služeb se špičkovými pobočkami v New Yorku a Londýně. Sjednocení celosvětové obchodní značky CB Richard Ellis.
 • 2004 – CBRE podává prvotní nabídku akcií na Newyorské burze pod jménem „CBRE“. Výnos z prodeje překračují 2,0 mld. USD.
 • 2005 – Společnost CBRE se umísťuje na 676. místě na seznamu Fortune 1000 a její jméno je uvedeno na indexu Russell 1000.
 • 2006 –CBRE slaví 100. výročí. Jméno společnosti je uvedeno na indexu S&P 500. Akvizice Trammell Crow Company.
 • 2007 – CBRE se objevuje na seznamu časopisu Businessweek v kategorii 50 nejlepších společností ve svém oboru. Časopis Fortune ji jmenuje jednou ze 100 nejrychleji rostoucích společností.
 • 2008 – CBRE se stává prvním poskytovatelem služeb v oblasti komerčních nemovitostí zahrnutých v žebříčku Fortune 500.
 • 2011Společnost CBRE kupuje firmy zaměřené na správu investic do nemovitostí společnosti ING v Evropě a v Asii a jejich kotované cenné papíry. Společnost CBRE je firmou IAOP zvolena jedním z nejlepších externích poskytovatelů služeb a mění svůj název na CBRE Group, Inc.
 • 2012 – CBRE je první společností v oblasti služeb realitní kanceláře, která se umístila mezi prvními pěti poskytovateli externích služeb napříč všemi odvětvími na žebříčku asociace International Association of Outsourcing Professionals (mezinárodní asociace outsourcingových odborníků).
 • 2013 – Akvizice společnosti Norland Management Services Ltd, jež je předním poskytovatelem stavebního technického inženýrství ve Velké Británii a Irsku.  Akvizice posiluje odvětví outsourcingu pronájmů v Evropě. CBRE byla magazínem Euromoney již podruhé v řadě jmenována poradcem roku v oblasti realit.
 • 2015 – CBRE zakoupila od společnosti Johnson Controls firmu Global Workplace Solutions (GWS). GWS je přední poskytovatel integrovaných řešení správy nemovitostí v celosvětovém měřítku.
 • 2016 – Magazín Forbes jmenoval společnost CBRE 15. nejlepším americkým zaměstnavatelem. Magazín Forbes jmenoval společnost CBRE čtvrtý rok po sobě jednou z nejvíce obdivovaných společností v realitním oboru.
 • 2017 – Společnost CBRE je společností Lipsey Company 16 let po sobě zvolena jako nejlepší značka v odvětví.
 • 2018 - Společnost CBRE změnila svůj symbol na newyorské burze na „CBRE“. Byl spuštěn poskytovatel flexibilních prostor, Hana. Celkové tržby CBRE poprvé překročily 20 miliard dolarů.
 • 2019 - CBRE reorganizovalo své globální společnosti do tří segmentů - poradenské služby, Global Workplace Solutions a investice do nemovitostí. Společnost Fortune označila CBRE za nejobdivovanější realitní společnost; je zároveň sedmý rok na seznamu. CBRE získává Telford Homes, veřejně obchodovaného developera ve Velké Británii; zahajuje mezinárodní expanzi rozvojového podnikání TCC.
 • 2020 - V reakci na pandemii COVID-19 uspořádala společnost CBRE svoji dosud největší celosvětovou kampaň na získávání finančních prostředků.
  Společnost Fortune již druhý rok po sobě jmenovala CBRE nejobdivovanější realitní společností; je to již osmé na seznamu.
  Společnost CBRE byla již sedmý rok po sobě jmenována nejetičtější společností na světě a společnost The Lipsey Company ji za 19 po sobě jdoucích let zařadila mezi nejlepší realitní značky. CBRE vystoupilo na 128. příčku v žebříčku Fortune 500. Společnost CBRE byla jmenována do indexu rovnosti žen a mužů Bloomberg 2020. Dallas se stává globálním centrem CBRE.