srpna 10, 2020

Oblíbená kancelářská lokalita Pankrác se v roce 2018 rozrostla o další kancelářský objekt, a to budovu TRIMARAN. Název budovy vychází z půdorysu objektu, který připomíná loď. Projekt nabízí nejen kancelářské prostory a retailové jednotky, ale také konferenční centrum, které je jedinečné jak po architektonické stránce, tak využitím nejmodernější techniky.

Projektanti také neopomněli aspekt šetrnosti k životnímu prostředí. Jaké konkrétní kroky podnikli, se dozvíte dále v článku.

Srdcem pankrácké čtvrti


TRIMARAN vyrostl nedaleko
nákupního centra Arkády, přímo mezi pankráckými mrakodrapy.

Nepřekvapuje mě, kolik lokálních i mezinárodních firem volí Pankrác jako svoje sídlo. Čtvrť nabízí veškerou občanskou vybavenost a TRIMARAN je v jejím samém centru, jen jednu minutu od stanice metra Pankrác,” říká Jindřiška Nováková, Senior Consultant Office Agency.

Budova je také velmi dobře dostupná autem a dalšími autobusovými linkami. V bezprostřední vzdálenosti se nachází rozsáhlý park s kavárnou, která může sloužit nejen k odpočinku, ale také k pracovním schůzkám.

Myslím si, že velkou přidanou hodnotou této lokality je právě Centrální park Pankrác. Sportovní nadšenci z řad nájemců si mohou jít kdykoliv zaběhat, tzv. dog friendly nájemci mohou jít vyvenčit své čtyřnohé miláčky a za dobrého počasí to může být také ideální místo pro obědové pikniky,” dodává Nováková.

7 pater kanceláří, maloobchodních a konferenčních prostor

Na první pohled zaujme půdorys budovy ve tvaru luxusní lodě. Právě podle tvaru dostala budova své jméno.

Sedm pater nabízí dohromady 18 230 m2, a to včetně kancelářských, maloobchodních a konferenčních prostor. Ve čtyřech podzemních patrech je k dispozici 430 parkovacích míst.

Michaela Miženková doplňuje: „Moc se mi na budově líbí jak je prosvětlená a kolik balkónů a teras je pro nájemce k dispozici. Oproti jiným budovám v okolí také vyniká množstvím zeleně na střechách. Díky tomu si myslím, že se nájemci budou v budově cítit velmi dobře.”

Design se snoubí s ekologií

Design a dispoziční řešení nejsou jedinými přednostmi budovy. Jak už bylo zmíněno v úvodu, TRIMARAN byl projektován tak, aby byl energeticky úsporný a ekologický. Cílem projektantů bylo, aby budova získala certifikaci LEED (Leadership in Energy & Environmental Design), konkrétně LEED PLATINUM, což je nejvyšší možná kategorie.

TRIMARAN využívá dešťovou vodu

Jedním z takových opatření je například jímání dešťové a podzemní budovy pro použití v budově. Za další přínosy budovy stojí zmínit fasádu s vysoce kvalitními tepelně technickými parametry a vnější ochranou proti slunci nebo vysoce účinné technické vybavení včetně LED osvětlení, sálavých topných a chladicích rohoží. Kromě designu, ekologických a energeticky úsporných opatření se nájemci mohou těšit na velkou vybavenost budovy. Součástí zázemí budou stojany na kola, šatny a také sprchy.

Multifunkční centrum Cubex v duchu českého kubismu

Ať už budete nájemcem TRIMARANu, v této oblasti podnikáte nebo jste produkčním, jehož starostí je uspořádat nezapomenutelnou akci, určitě vás osloví multifukční centrum CUBEX, které je součástí budovy. Prostor je vhodný pro pořádání konferencí, divadel, banketů, školních akcí a mnoho dalších událostí. Zajímavými prvky centra jsou například stropní osvětlení ve vybrané barvě, možnost 360° projekce a především celé architektonické pojetí budovy, ve kterém je patrný odkaz českého kubismu.

Pokud pořadatelům akcí nebude stačit plocha Cubexu, mohou ji navýšit o sousední Konfereční centrum City, se kterým je TRIMARAN propojen, Moc se mi na budově líbí jak je prosvětlená a kolik balkónů a teras je pro nájemce k dispozici. Oproti jiným budovám v okolí také vyniká množstvím zeleně na střechách. Díky tomu si myslím, že se nájemci budou v budově cítit velmi dobře,” upřesňuje Miženková.

Zajímá vás dostupnost kancelářských prostor a ceny nájmu v budově, podívejte se na detail budovy zde.