dubna 6, 2021

Příběhy kancelářských budov: A7 Office Centrum

 

A7 Office Center je moderní administrativní a obchodní komplex situovaný v atraktivní lokalitě pražských Holešovic. Současný areál nabízí ve čtyřech objektech kombinaci kancelářských a komerčních prostor s více než 15 000 m2 užitné plochy a dále 200 komfortních garážových stání pro potřeby nájemců. Dominantou celého areálu je zrekonstruovaná budova bývalého Holešovického pivovaru, známého jako První měšťanský pivovar, která spolu se zrekonstruovanou bývalou správní budovou pivovaru a dvěma novými objekty tvoří architektonicky výjimečný komplex spojující moderní administrativní a obchodní prostory s nosnými prvky konce 19. století.

Historie místa

Budova Prvního měšťanského pivovaru vznikla v roce 1895, kdy se pražští konšelé a městská rada usnesli o výstavbě svého pivovaru. Za místo stavby byla vybrána rozlehlá plošina v ohybu Vltavy, lokalita zvaná Maniny v Holešovicích. Tradiční průmyslovou čtvrtí se Holešovice staly od 2. poloviny 19. století. Tehdy nejmladší část Prahy patřila zároveň k nejživějším částem města. Práce na pivovaru probíhaly rychle a již roku 1897 bylo vystaveno první pivo. Pivovar vařil pivo do konce března 1998, společnost Pražské pivovary ho zavřela, protože chtěla soustředit výrobu piva v metropoli pouze do dvou míst, konkrétně na Smíchov a do Braníka.

Jak probíhala přestavba

Přestavba pivovaru začala v roce 2006, kdy zde vznikl původně rezidenční a následně i kancelářský projekt. Přeměna celého areálu v sobě zdařile spojila rekonstrukci původních památkově chráněných budov a výstavbu několika nových kancelářských a bytových objektů. Současné prostory odpovídají nejnáročnějším požadavkům nájemců včetně technického vybavení a flexibility vnitřního uspořádání. Přízemí objektů nabízí prostory vhodné k obchodnímu využití. Součástí komplexu je rovněž zelená zóna určená k odpočinku a relaxaci.

Na Praze 7 nabízíme k pronájmu další zajímavé kancelářské prostory, např. v budovách Visionary nebo GEN.