července 12, 2021

Společnost CBRE potvrdila pozici lídra na kancelářském trhu nejen v Q2 2021, ale také v H1 2021. V Q2 2021 na trhu převažovaly nové pronájmy ve stávajících prostorech.

 

Naše Office Agency potvrdila pozici lídra na kancelářském trhu v Q2 2021, a to s podílem 39 %. Díky podílu 51,5% jsme i jedničkou za celé 1. pololetí 2021. Ve druhé čtvrtletí jsme v CBRE pronajali téměř 25 tisíc metrů čtverečních. Značný podíl na trhu máme i z pozice zastupování pronajímatelů.


Aktuální situace na trhu


Ve druhém kvartálu roku 2021 se míra neobsazenosti kancelářských prostor mírně zvýšila a na trhu převažovaly nové pronájmy ve stávajících prostorech. Nejvyšší dosahované nájemné v pronájmu kancelářských ploch zůstává i přes pokračující zvyšující se neobsazenost nadále stabilní. Nejaktivnějšími společnostmi byly firmy působící v profesionálních službách, následovány společnostmi z veřejného sektoru a společnostmi působícími v oboru spotřebního zboží.

Ministerstvo průmyslu a obchodu nově na Václavském náměstí


Významným pronájmem druhého čtvrtletí 2021 byla transakce uzavřená s Ministerstvem průmyslu a obchodu, kde jsme zprostředkovali 3 700 metrů čtverečních v budově na Václavském náměstí v Praze 1. Zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu ocení mimo kolárny a kantýny, které nově zrekonstruovaná budova nabízí, také vynikající dostupnost všech linek metra, tramvají a blízkosti hlavního nádraží.

Budova Argo Alpha vítá nového nájemce společnost MISTV


Společnost MISTV, poskytovatel integrovaných softwarových řešení především pro televizní vysílání, si vybrala budovu Argo Alpha jako ideální místo pro růst jejich společnosti. Pronajímatele při vyjednávání nájemní smlouvy v této oblíbené budově v Praze 6 úspěšně zastupoval Jiří Cacák. MISTV obsadí téměř 600 metrů čtverečních od září 2021.

Argo_alpha_1000x600
(budova Argo Alpha, Praha)

Budovy Gemini s novými nájemci


Tým Office Agency rovněž úspěšně zastupoval i pronajímatele budov Gemini A a Gemini B, kde sjednal pronájem prémiových kanceláří o rozloze přes 3000 metrů čtverečních. Moderní areál, jehož součástí jsou budovy Gemini, má zajímavé architektonické řešení, a novým nájemcům poskytuje příjemné pracovní prostředí s nabídkou různých obchodů, restaurací a služeb.

Gemini_1000x600
(budovy Gemini A + B, Praha)

S hledáním vhodných kancelářských prostor i pro vaši společnost vám s radostí pomůže náš zkušený tým profesionálů. Podívejte se na naši širokou nabídku.