dubna 6, 2021

CBRE Office Agency ovládla kancelářský trh s podílem 64,4 %.


V prvním kvartálu roku 2021 zastupovala CBRE Office Agency 24 klientů při pronájmu nových kancelářských prostor. Tomuto dlouhodobě úspěšnému týmu se podařilo pronajmout 24 700 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy, a to včetně přejednávání nájemních smluv. Díky nasazení našich kolegů jsme ovládli kancelářské trh s podílem 64,4%. Nejaktivnějšími společnostmi byly firmy působící ve farmaceutickém průmyslu a v oblasti poradenství a služeb. Náš tým pomohl klientům z různých segmentů jak z pozice zastupování pronajímatelů, tak z pozice zastupování nájemců.


Největší transakce na budově Gemini na Pankráci


Největší transakcí prvního čtvrtletí 2021 bylo přejednání nájemních podmínek jedné zavedené farmaceutické společnosti v pražské budově Gemini. Jednalo se o více než 14 000 metrů čtverečních kancelářských prostor. Pronajímatele DEKA Immobilien Investment GmbH při jednáních zastupovala Kateřina Havlová. „Nájemci na budově Gemini dlouhodobě těží z našeho integrovaného přístupu. Na této budově totiž zajišťujeme jak správu nemovitosti, tak technický dohled. Dlouhodobou péčí o nájemce a udržováním nadstandardních vztahů se snažíme předcházet odlivu nájemců a ochránit hodnotu nemovitosti,“ dodává Helena Hemrová, Head of A&T Office.

Gemini_1000x600
(Budovy Gemini A + B, Praha)

Ford Motor Company i nadále zůstává v Nile House v Karlíně


Adéla Kudrnáčová, Associate Director, pomohla společnosti Ford Motor Company s přejednáním nájmu o rozloze téměř 1300 metrů čtverečních v budově Nile House v Karlíně. Zaměstnanci Fordu si mohou nadále užívat oblíbená bistra a kavárny, dobrou dopravní dostupnost a jedinečnou kosmopolitní atmosféru Karlína. „Jsme nadšeni, že jsme mohli při vyjednávání o pronájmu kanceláří podpořit jednoho z celosvětově nejpopulárnějších výrobců automobilů,“ řekla o transakci Adéla Kudrnáčová, Associate Director.

M.L. Moran a URBANITY Development a.s. novým nájemcem ve Šporkovském paláci


Lenka Hrudíková, Consultant, byla úspěšná při hledání nového nájemce do podnájmu kancelářských prostor v srdci Prahy. Společnost M.L. Moran a její realitní divize URBANITY Development a.s. se díky CBRE stala novým nájemcem ve Šporkovském paláci! „Jedná se o jedinečnou příležitost, jelikož tato budova bývá plně obsazená,“ dodala o transakci Lenka Hrudíková. Zaměstnanci společnosti M.L.Moran budou v této nově zrekonstruované budově využívat přes 400 metrů čtverečních prémiových kanceláří po dobu dalších sedmi let.

spork_main
(Šporkovský palác, Praha)

S hledáním vhodných kancelářských prostor i pro vaši společnost vám s radostí pomůže náš zkušený tým profesionálů. Podívejte se na naši širokou nabídku.