srpna 13, 2019

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe buduje u středočeského Pavlova speciální halu pro česko-slovenskou společnost ViaPharma, která zajišťuje distribuci především pro síť lékáren Dr. Max. Budova s pronajímatelnou plochou 22 900 m2 bude zahrnovat sklad, kanceláře, sociální zázemí i lékárnu. Celková investice do nemovitosti a technologií přesáhne miliardu korun. Společnost ViaPharma uzavřela v Panattoni Parku Prague Airport II nájemní smlouvu na 15 let. Transakci pomohla dojednat Ivana Watson z týmu Advisory & Transation Services – Industrial & Logistics. Předání haly by mělo proběhnout na konci léta příštího roku.

Součástí centra bude i lékárna

Podstatou projektu je přizpůsobit již probíhající spekulativní výstavbu specifickým potřebám společnosti ViaPharma. Mimo jiné jde o doplnění chlazení a sekcí s různým režimem teplot. Výstavba a provoz budovy budou v souladu s požadavky Státního úřadu pro kontrolu léčiv.

Součástí distribučního centra bude i lékárna a část dedikovaná pro distribuci e-shopu Dr. Max.

„Přestože se specializujeme na výstavbu na míru, tento projekt posouvá naše zkušenosti zase o kus dál. Sklad je unikátní kombinací moderní automatizace a velmi specifické technologie vzduchotechniky, která umožní stanovit přesné rozmezí teplot v celém skladu. Uvnitř budou také menší vyhrazené prostory podléhající speciálním klimatickým a hygienickým režimům, říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

„Svým partnerům garantujeme, že námi dodávané přípravky budou v tu pravou dobu na správném místě, a to ve správné kvalitě. K tomu jsou nezbytná skladová centra splňující všechny nároky kladené na nakládání s lékárenským sortimentem,“ říká generální ředitel společnosti ViaPharma Daniel Horák.

Skladovací prostory v Praze-západ

„Zadání ViaPharma vyžadovalo najít skladovací a logistické kapacity nejen v konkrétní lokalitě Praha-západ, ale také zohlednit požadované časování a dojednat potřebné úpravy a technické vybavení hal i kanceláří s ohledem na provozní potřeby klienta. Klient nakonec zvolil variantu nechat si postavit halu na míru, jelikož žádná z těch stávajících nesplňovala jeho požadavky. Byli jsme rádi, že se nám podařilo pro ViaPharma zajistit jednu z posledních možností výstavby na Praze západ v požadovaném časování," říká Ivana Watson z oddělení Advisory & Transaction Services - Industrial & Logistics společnosti CBRE.

Panattoni Park Prague Airport II přivítal 8 společností

Panattoni Park Prague Airport II zažívá bouřlivý rozvoj. Během necelých tří let přivítal osm společností, které postupně obsadily plochu přes 120 000 m2. Atraktivita průmyslové zóny spočívá především ve vynikající dopravní infrastruktuře a dostatečném množství kvalifikované pracovní síly.

Klienti oceňují zejména blízkost mezinárodního letiště, napojení na dálnice D6 a Pražský okruh a vazbu na Prahu a její dlouhodobě vysokokapacitní pracovní trh.