října 5, 2019

Předcházející čtvrtletí bylo pro tým Office Agency velice úspěšné, mimo jiné díky naší transakci se společností Siemens. Helena Hurábová a Simon Orr zprostředkovali Siemensu dlouhodobý pronájem v budovách City West, a to až do roku 2027. Jiří Karas, Head of Siemens Real Estate Czech Republic, stál na straně klienta po celou dobu jednání, a proto jsme mu položili několik otázek ohledně naší spolupráce.

Co vás napadne, když se řekne CBRE?

Pro mě osobně jsou to vždy Helena a Simon. Jsou to dvě tváře CBRE, které všichni dobře známe. Za Helenou a Simonem vidím ale celé CBRE, a to jako špičkovou profesionální společnost, která poskytuje svým zákazníkům prvotřídní služby.


Proč jste se rozhodli spolupracovat s CBRE?

V podstatě to původně iniciovala naše centrála v Mnichově. Když jsme se poohlíželi po nových prostorech, hledali jsme společnost, která nám bude partnerem a zároveň podpoří takto velký projekt znalostí lokálních podmínek. Bylo nám doporučeno využít služeb CBRE a musím říct, že to byla velmi dobrá zkušenost.

Jak se nám dařilo? Přidali jsme hodnotu vašemu byznysu? A jak?

Mohl bych to shrnout jednou větou, nebo možná postačí dvě slova – nesmírně dobře. Byla to mimořádně dobře odvedená práce a společně jsme dosáhli opravdu velkých finančních úspor. Ty byly představeny našemu regionálnímu vedení a také mnichovské centrále. Nakonec jsme zvolili pro nás nejvhodnější alternativu, a to prodloužit si smlouvu zde na City Westu.

Máte pocit, že existují rozdíly mezi CBRE a naší konkurencí? Jak se podle vás odlišujeme?

Pro mě je trochu obtížné porovnávat CBRE s konkurencí, protože samotný projekt byl z naší perspektivy velmi velký a nemáme žádné zkušenosti s jinou společností, která by byla konkurentem CBRE. V podstatě v porovnání s ostatními projekty, které jsou z pohledu velikosti projektu menší, můžu říct, že profesionalita společnosti CBRE je opravdu na výši.

Které aspekty našich služeb byste chtěl, aby se vylepšily?

Tato odpověď je méně komplikovaná. Společné jednání s pronajímatelem o místě a následné uzavření smlouvy už proběhlo. V současné době jsme ve fázi, kdy musíme vybrat projektové manažery, dodavatele, návrháře a podobné služby, které musíme vyřešit odděleně. Bylo by pro nás tedy užitečné, kdybychom mohli využít bohaté zkušenosti CBRE a chytře ji využít také v této fázi.

Které nové služby nebo nástroje byste uvítal?

Musíme říct, že jsme dostali vše, co jsme očekávali. Nicméně, co by možná bylo dobré doplnit, je detailnější analýza trhu, kterou jsme realizovali na začátku projektu. Jelikož projekt trval téměř dva roky, některá data se přirozeně změnila. To neovlivňuje jen data trhu, ale také ceny spojené se stavebními pracemi. Všechna tato data by tedy mohla být poskytnuta v rámci jednoho balíčku jako servis navíc.

Spolupracovali byste se CBRE znovu nebo doporučili byste nás ostatním? Proč nebo proč ne?

Ano, určitě bychom rádi doporučili vaše služby i ostatním. A jelikož máme kolegy i v dalších zemích, už jsme s nimi na toto téma diskutovali na interních schůzkách. Takže na základě našich velmi dobrých zkušeností bychom CBRE vřele doporučili a už jsme tak i udělali. Asi ani není možné, abych odpověděl jinak, protože není žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být.


City West building_350x220   City West building B1-foto-02_350x230