srpna 3, 2021

Trend narůstajícího zájmu o skladové a logistické prostory v době pandemie stále pokračuje. CBRE Industrial Agency pronajala více jak 28 tisíc metrů čtverečních plochy v Q2 2021.


Ve druhém kvartálu roku 2021 jsme zastupovali sedm klientů při hledání nových skladových a logistických prostor a celkem jsme pronajali více jak 28 tisíc metrů čtverečních. I během tohoto období byl trh výrazně ovlivněn e-commerce sektorem.

Silnou poptávku od online maloobchodníků, která měla vliv na trh logistických nemovitostí, zaznamenali experti CBRE již v roce 2020 a během prvního čtvrtletí 2021 poptávka nepolevovala. Výrazný růst objemu online prodejů a e-commerce, který se rozmohl v době pandemie, v uplynulých měsících zásadně ovlivnil trh logistických hal a skladů. I náš tým pomohl zprostředkovat pronájem vhodných prostor některým klientům v tomto segmentu.

Online obchod Spokojený pes díky CBRE expanduje na Moravu


Jeden z nejvýznamnějších hráčů v oblasti chovatelských potřeb SpokojenyPes.cz rozšiřuje díky CBRE své skladové prostory na Moravě. „Nový průmyslový areál SmartZone D1 umožní společnosti snadněji a efektivněji obsluhovat region Moravy a Slovensko. Tato expanze jasně potvrzuje trend e-commerce společností, které chtějí být blíž svým zákazníkům,“ doplnil o uzavřené transakci Sebastian Kovačič, Senior Consultant CBRE. SpokojenyPes.cz je prvním nájemcem v SmartZone D1 a obsazuje více než 1 500 metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor.

CTPark_As_1000x600
(Smartzone D1, Troubsko)

Nové výrobní prostory pro Prefast


Expanze společnosti SpokojenyPes.cz ale není jedinou úspěšné uzavřenou transakcí Sebastiana Kovačiče v druhém kvartálu. Společnost Prefast, odborník na dřevěné domy, nás oslovila při hledání nových výrobních prostor. „Klientovi jsem doporučil větší a modernější průmyslovou halu v Nebovidech, která dnes společnosti Prefast poskytuje vhodnější podmínky pro výrobu než její předchozí využívané provozovny,“ říká o transakci Kovačič. Společnost Prefast v této nově vybudované hale obsadila tisíc metrů čtverečních.

Ostredek_1000x600
(Průmyslová hala Nebovidy, Nebovidy)

Amphenol Tuchel Industrial revitalizuje bývalý závod Škoda


Jeden z předních světových výrobců elektrických konektorů, čteček, čipových karet a kabelových svazků, společnost Amphenol Tuchel Industrial, se díky Janu Hřivnackému, Head of Industrial Leasing, stala prvním nájemcem bývalého závodu Škoda. Výstavba nové moderní průmyslové budovy o rozloze 9,5 tisíc metrů čtverečních je prvním krokem k revitalizaci celého brownfieldu. „Jsme rádi, že jsme našemu klientovi mohli najít výrobní prostory v nové industriální zóně Panattoni Park Ostrov North. Brownfield, na kterém kdysi stávala továrna na trolejbusy Škoda Ostrov, díky Amphenolu opět ožije,“ uvedl Jan Hřivnacký, Head of Industrial Leasing.

Společně s kolegy z týmu Building Consultancy a Project Management jsme pro společnost připravili seznam technických požadavků a pomohli je nastavit co nejlépe tak, aby pro klienta výborně fungovali a přitom nemusel platit vyšší cenu. „V rámci vyjednávání s developerem bylo zásadní, abychom přenesli specifické technické požadavky klienta do finální dohody tak, aby výstavba a následně i začátek operací v nové budově byl co nejhladší,“ dodává Marek Bíza, Director v oddělení Project Management & Building Consultancy.

Nový nájemce pro podnájem prostor ViaPharmy


Tým Industrial Agency se může rovněž pyšnit úspěchem Ivany Watson, které se podařilo najít nového nájemce do podnájmu prostor jednoho z našich klientů ViaPharma. Transakci se nám podařilo dokončit v rekordním čase, a to již během prvního týdne od zadání požadavku!

Společnost AMiT Transportation novým nájemcem v Karlovarská Business Park


Společnosti AMiT Transportation, tradičnímu českému výrobci průmyslové elektroniky, moderních a spolehlivých řešení pro oblast veřejné a hromadné přepravy, jsme pomohli najít nové skladové prostory na západním okraji Prahy v Karlovarská Business Park. Pronájem prostor o velikosti 1600 metrů čtverečních zprostředkoval Jan Hřivnacký, Head of Industrial Leasing.

Pokud i vy hledáte nové skladové nebo logistické prostory, neváhejte se obrátit na náš zkušený tým. Podívejte se na naši širokou nabídku.