dubna 9, 2021

Pozice skladů a logistických areálů pandemií neotřesena. CBRE Industrial Agency pronajala 36 tisíc metrů čtverečních v Q1 2021.


V prvním kvartálu roku 2021 jsme v CBRE pomohli společnostem najít nejen Pozice skladů a logistických areálů pandemií zůstala v Q1 2021 neotřesenanové prostory pro jejich podnikání, ale současně jsme asistovali také u předjednání nájemních podmínek či rozšíření prostor. Za toto období jsme pronajali celkem 36 tisíc metrů čtverečních a zastupovali jsme pět klientů.

Začátek roku 2021 se nesl ve znamení výrazného zájmu o skladové a logistické prostory. Stojí za tím zejména expanze přepravních společností, které reagují na narůstající poptávku a současně e-commerce sektor, který od počátku pandemie COVID-19 zažívá boom. Provozovatelé e-shopů potřebují dodávat zboží zákazníkům, a to bez dlouhých čekacích lhůt. Výrazný růst e-commerce zásadně ovlivní i novou výstavbu logistických hal a skladů. 

Bekaert Textiles se stěhuje do CTParku Aš


Jan Hřivnacký, Head of Industrial Leasing, například zastupoval společnost Bekaert Textiles. Ta se stala novým nájemcem v CTParku Aš a od 4. čtvrtletí 2021 tak obsadí téměř 10 tisíc metrů čtverečních. „CTPark Aš nabízí snadný přístup na dálnice, blízkost německých hranic nebo kvalifikovanou pracovní sílu v regionu. Náš klient Bekaert Textiles ocenil tento atraktvní mix a park v Aši byl jasná volba,“ říká o transakci Hřivnacký.

CTPark_As_1000x600
(CTPark Aš, Aš - Mokřiny)

Cross-dock řešení pro WEDO


Dalším úspěšným projektem a sjednanou transakcí byla spolupráce se společností WEDO. Novému hráči v oblasti logistiky jsme pomohli při zajištění nového překladiště a regionálního depa v Ostředku. WEDO obsadí 9 tisíc metrů čtverečních a kromě pronájmu prostor, který zprostředkoval rovněž Jan Hřivnacký, společnosti pomáháme s technickým monitoringem během stavby skladu. Ten mají na starosti Marek Bíza a Petr Goldbricht z týmu Projektového Managementu a Building Consultancy. 

Ostredek_1000x600
(Sázava Business Park, Ostředek)

Pokud i vy hledáte nové skladové nebo logistické prostory, neváhejte se obrátit na náš zkušený tým. Podívejte se na naši širokou nabídku.