Zůstat v současných prostorech nebo se přestěhovat do nových kanceláří? Takovou otázku jsme si položili na počátku roku 2020. Díky naší důkladné analýze zvítězila varianta zůstat a rekonstruovat stávající prostory, aby odrážely současné trendy v oblasti pracovního prostředí. Se zavedením hybridního modelu práce mohou zaměstnanci CBRE nově využívat tzv. knihovnu – místo pro soustředěnou práci a coworking, který je ideální pro potkávání se s kolegy.
 Podívejte se, jak tato proměna dopadla.


Strategie pracovního prostředí začíná důkladnou analýzou


V rámci projektu přestavby kanceláří jsme si sami na sobě vyzkoušeli komplexní služby, které jinak poskytujeme našim klientům. Od vyjednávání o nájemních podmínkách, přes strategii pracovního prostředí, až po dohled nad stavebními činnostmi. Filip Muška, vedoucí týmu Strategie pracovního prostředí, ve videu níže hovoří o tom, co předcházelo realizaci nových kanceláří, jaké požadavky měli sami zaměstnanci, a k čemu jeho tým dospěl.Zajímá vás více o naší přestavbě kanceláří, nebo potřebujete s něčím poradit?

Udržitelnost jako jeden z cílů přestavby


Udržitelnost byla v celém projektu zásadní. Protože víme, že výstavba a provoz nemovitostí přispívají přibližně ke 40 % celosvětových emisím skleníkových plynů, nemohli jsme tuto otázku přehlédnout. Naše služby vycházejí z konceptu ESG, tedy sociálně a ekologicky odpovědného řízení firem. V rámci naší přestavby jsme se soustředili na tyto tři kategorie:

Energie a světlo

Užití pouze zelené energie
Úsporné LED osvětlení
Redukce emisí díky většímu podílu práce z domova

Vzduch a prostředí

Kvalitní akustika
Měření kvality vzduchu s větší možností regulace
Použití produktů od lokálních dodavatelů a udržitelných materiálů

Pohodlí v kanceláři

Odpočinkové zóny
Filtry modrého světla
Variabilita pracovního prostředí

Průběh přestavby


Podívejte se na průběh samotné přestavby – od holých zdí až po designové prostory, které ocení každý zaměstnanec.


Služby

Zajímají vás podrobněji konkrétní služby? Přečtěte si o nich více.

Strategie pracovního prostředí a vedení změn

Projektový management

Architektura & Interiérový design

Zdravé pracovní prostředí a udržitelnost