Clare Sheils MRICS
Director, Head of Valuation CEE

O nás:

Jste investor, developer, financující banka nebo jiná osoba zainteresovaná v realitách? Víme, že znalost aktuální tržní hodnoty je pro Vaše obchodní rozhodování klíčová. Naše znalosti ekonomických, realitních a mimo-realitních faktorů, které ovlivňují ceny nemovitostí, představují skutečnou přidanou hodnotu k Vašemu rozhodovacímu procesu. Umíme analyzovat trendy, které ovlivňují poptávku nájemců, a jsme schopni stanovit aktuální tržní hodnoty v kontextu obecnějších trendů.

Oddělení Oceňování nemovitostí se zaměřuje na oceňování všech typů komerčních nemovitostí v souladu s odbornými standardy:

 • Královského institutu diplomovaných znalců (Royal Institute of Chartered Surveyors, RICS) (Červená kniha),
 • Evropskými standardy pro oceňování (European Valuation Standards),
 • Mezinárodními standardy pro oceňování (International Valuation Standards),
 • Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (International Financial Reporting Standards).


Náš tým kombinuje velikost globální sítě, odborné zkušenosti, znalost trhu a široké portfolio zprostředkovatelských služeb pro zajištění komplexních slušeb ve všech oblastech realitního trhu.


S čím Vám pomůžeme:

Zajišťujeme oceňování v souladu s odbornými standardy Královského institutu diplomovaných znalců (RICS) pro všechny druhy komerčních, stavebních pozemků a projektů výstavby pro různé účely, včetně:

 • pravidelného oceňování portfolií
 • oceňování pro interní (účetní) účely v souladu s IFRS
 • oceňování pro účely zajištění úvěrů
 • oceňování pro účely hypotečních úvěrů
 • oceňování pro účely pojištění
 • fúzí a akvizic
 • prvotní úpisy akcií (IPO)


Poskytujeme odborné poradenství v oblasti:

 • Restrukturalizace a ozdravení firem
 • Due diligence (pro účely investičních transakcí)
 • Studie proveditelnosti
 • Indikativního modelování peněžních toků s důrazem na návratnost investic
 • Odborný názor na výši tržního nájemného a poradenství pro pronajímatele a nájemce z pohledu třetí osoby
 • Konzultace v oblasti developmentu a plánování
 • Oceňování a specializované poradenství za asistence našich specializovaných oddělení rozmístěných po celé Evropě u nemovitostí, jako jsou například letiště, loděnice, golfová hřiště, kasina, mariny, lázně, pivovary, čerpací stanice a jiné obchodní nemovitosti.


Naše role ve vašem projektu:

Vždy zaujímáme nestranné stanovisko podložené fakty a důkladnou znalostí trhu. Pracujeme rychle a transparentně a jsme v neustálém kontaktu s našimi klienty. Prostřednictvím interních mechanismů zajišťujeme, že se správné informace dostanou ke správným lidem ve sjednaných termínech. CBRE je globálním lídrem v oboru realitního poradenství. Každý rok realizujeme tisíce úspěšných instrukcí pro klienty ze všech odvětví realitního trhu. Oddělení Oceňování nemovitostí v České republice využívá globální znalosti a sítě kontaktů a zajišťuje oceňování všech druhů komerčních i residenčních realit, počínaje jednotlivými nemovitostmi až po celá portfolia v celoevropském měřítku, a to pro jakýkoliv účel. To, co nás činí unikátními v mezích České republiky, je schopnost kombinovat výkonnost globální sítě CBRE s odbornými znalostmi našeho týmu na lokálním trhu a schopnost nabídnout komplexní rozsah služeb.


Proč spolupracovat se CBRE?

 • Výhoda respektovaného a důvěryhodného realitního poradce.
 • Zkušenosti s oceňováním všech druhů nemovitostí. Oceňování jednotlivých nemovitostí i portfolií v celoevropském měřítku.
 • Naši vysoce kvalifikovaní odborníci připravují ocenění v souladu s odbornými standardy Královského institutu diplomovaných znalců (Červená kniha), Evropskými standardy pro oceňování, Mezinárodními standardy pro oceňování a Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS). Zajišťujeme rovněž znalecké odhady pro účely hypotečních úvěrů (Mortgage Lending Value), pro účely stanovení hodnoty znovupořízení (Reinstatement Value appraisals) i znalecké odhady pro stanovení tržního nájemného.
 • Schopnost kombinovat výkonnost sítě CBRE s odbornými znalostmi našeho týmu oceňování nemovitostí a zkušenostmi na českém trhu. Zároveň jsme schopni nabídnout bezkonkurenční rozsah realitních služeb na základě hlubokých znalostí všech odvětví realitního trhu v Čechách.
 • Zaměřujeme se na budování úzkých vztahů s našimi klienty, rozumíme jejich potřebám a jsme schopni na ně pružně reagovat.
 • Našich pět odborníků na oblast oceňování nemovitostí, včetně 3 členů Královského institutu diplomovaných znalců (RICS), se aktivně podílí na fungování realitního trhu a zajišťují, že naše ocenění odpovídají tržním podmínkám.


Vybrané reference

Aareal Bank, AEW, AIG/Lincoln, Ballymore, CPI, Deutsche Bank, Deutsche Pfandbriefbank, ING REIM, IVG, Lighthouse, Panattoni, PointPark Properties, Pradera, Pramerica, Prologis, Sparkassen Immobilien, UniCredit Bank a další.


Řekli o nás

„Zvolili jsme si CBRE, protože mají jeden z nejlepších týmů pro oceňování, které jsou v daném regionu k dispozici. CBRE dodržuje termíny a mají striktně profesionální přístup. Nemohu si vybavit žádné velké problémy nebo špatné zkušenosti; s týmem CBRE máme pouze vynikající zkušenosti.“
AFI EUROPE

„Když přijdu s nějakými problémy, jsou velmi rychle vyřešeny k mé spokojenosti. Ze všech lidí, kterým volám, zvednou telefon nejrychleji pracovníci v CBRE.“
PROLOGIS

„Je vždy příjemné spolupracovat s CBRE. Jsou zárukou přísných a konzistentních standardů služeb ve všech oblastech, kde operujeme.“
DEUTSCHE PFANDBRIEFBANK AG

„CBRE nám poskytuje služby na velmi dobré úrovni. Jednají profesionálně a jsou schopni plnit časové plány a termíny dodání. Mám opravdu pocit, že jsme pro CBRE prioritním klientem. Jsou ochotni reagovat na naše konkrétní požadavky. Oceňuji konzistenci údajů a výkazů, které pro nás zajišťují, umožňují nám efektivnější přezkum.“
AEW Europe


Ocenění

Cena v soutěži Euromoney pro nejlepšího poradce v oboru oceňování nemovitostí v České republice za rok 2015

Cena v soutěži Euromoney pro nejlepšího poradce v oboru oceňování nemovitostí v regionu střední a východní Evropy za rok 2015


Věděli jste, že...

Od roku 2013 jsme provedli více než 433 ocenění o celkové hodnotě
překračující 8,8 miliardy €.

Byli jsme zvoleni nejlepším poradcem v oboru oceňování v České republice v soutěži Euromoney Real Estate Awards po osmé za posledních devět let.


Náš tým:

Clare Sheils MRICS, Director, Head of Valuation CEE
Russell Swain MRICS, Associate Director
Jakub Štěpán, Associate Director
Veronika Čápová, Junior Valuer
Anna Dolečková, Junior Valuer

Hledat:Error: The listener returned the following Message: 404 Not Found