Research
23 04 2014

Investice do evropských komerčních realit vzrostla o třetinu

Studie EREII odhalila prudký obrat ve změně chování investorů. Objem realitních investic v České republice dosáhl 1 164 mil. Eur a letos se předpokládá navýšení na 1 700 mil. Eur. Největším realitním obchodem v roce 2014 je prozatím prodej Fashion Areny za 71,5 mil. Eur. Objem investic do komerčních realit v Evropě představoval v roce 2013 166 mld. Eur. To představuje navýšení o 30 % oproti roku předešlému. Nejatraktivnějším trhem v tomto roce bude Velká Británie (trend pokračuje již třetím rokem). Investice budou směřovat především do kanceláří a logistických nemovitostí. Evropští investoři zůstávají konzervativní a investují především na evropském trhu. Příliv investic do Evropy z ostatních kontinentů představoval v roce 2013 42 mld. Eur (oproti 24 mld. Eur v roce předešlém). V investicích do evropských realit je nejaktivnější Severní Amerika (21 mld. Eur), Asie (10 mld. Eur) a Střední Východ (10 mld. Eur).
Více


17 04 2014

Oddělení Industrial společnosti CBRE posiluje Lukáš Šaling a Jan Hřivnacký

CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, oznamuje nové posily v týmu oddělení Industrial. Lukáš Šaling nastupuje na pozici Senior Industrial Agent a Jan Hřivnacký na pozici Industrial Agent.
Více


14 04 2014

Trh realit: Roste zájem o prodej a zpětný pronájem nemovitostí

Bang & Olufsen prodal a zpětně dlouhodobě pronajal svůj kopřivnický průmyslový areál společnosti investiční společnosti Palmer Capital. Počet Sale & Leaseback transakcí na českém trhu se zvyšuje. Investoři mají zájem o menší i větší investiční příležitosti (od 1,5 mil. do 15 mil. €). Yield se pohybuje od 8,5 – 10 %.
Více


EMEA

16 04 2014

Strong Start For European Commercial Real Estate Investment Market In 2014

Improved investor confidence and lending conditions, as well as notably increased activity from opportunistic investors in recovering markets, led to a strong start for the European commercial real estate market in 2014, according to the latest research from global property advisor CBRE.
Read more


14 04 2014

CBRE Introduces Dedicated ResourceTo Assist Expanding US Retailers

CBRE, the global real estate advisor, today announced the appointment of David Close to a new role providing a dedicated resource for US retailers with global expansion plans.
Read more


CBRE – Česká republika

Pražská kancelář má téměř 350 odborníků poskytující komplexní služby na poli komerčních realit. Na českém trhu jsme od roku 1995 a naším cílem je maximalizovat zisky našich klientů.

Najít službu

 

Hledat: